Jump to Navigation

Sakkhíradó VI. évf. 15. szám - Lauderes éremeső a budapesti egyéni diákolimpia döntőkön

2018. február 11.

Február 3-án rendezték a budapesti értékszámos, majd 10-én az amatőr diákolimpiai döntőket. Szokás szerint népes lauderes küldöttség küzdött az érmekért és továbbjutó helyekért. Sajnos az értékszámos kategóriában több csoportban sem érte el a nevezők száma a továbbjuttatható létszámot, a szövetség pedig nem tartja fontosnak a budapesti címekért folyó verseny megrendezését, így végül Radó Péter, Koltai Anna, Dán Anna és Koltai Dóra játék nélkül lettek országos döntősök. Laza Szabolcs nagy küzdelemben a második legjobb, ezüstérmes lett Budapesten, Radó Dávid sajnos megbetegedett, Varga Boldizsár pedig derekasan küzdve nagyon erős csoportjában végül alulmaradt a továbbjutásért folytatott harcban.

10-én a betegség szerencsére csak Fischer Balázst tartotta távol a versenytől, többi kerületi továbbjutónk neki tudott vágni a küzdelemnek. Ennek eredménye két ezüst (Horányi Panni, Schönberger Erik), két bronz (Kárpáti Sára, Csikós Gabriella) és további egy továbbjutó 5. hely lett. (Bognár Sára). Az egyes korcsoportokban többi versenyzőnk Nemes Ármin, Király Dániel, Kárpáti Eszter, Balogh Flóra, Tarján Sámuel is nagy elszántsággal és odafigyeléssel játszottak és megállták a helyüket.

Ezzel a Laudernek összesen 8 országos diákolimpiai egyéni döntős sakkozója lett!

Bognár Sára, Csikós Gabriella, Horányi Panni, Kárpáti Sára, Koltai Dóra, Laza Szabolcs, Radó Péter, Schönberger Erik