Jump to Navigation

Sakkhíradó VI. évf. 1. szám - Koltai Dóri a korcsoportos sakk Európa-bajnokságon

2017. szeptember 30.

A szeptember 4-15. között a Fekete-tenger partján, Mamaiaban megrendezett korcsoportos sakk Európa-bajnokságon a lány U14-es kategóriában Magyarországot Koltai Dóra képviselte. Dóri ezt a lehetőséget a korcsoportos országos bajnokságon júniusban elért holtversenyes első-második helyezésével érdemelte ki, mely óriási fegyvertény, és természetesen élete eddigi legjobb teljesítménye volt. Sajnos Romániába sok versenytársától eltérően a magyar küldöttséggel, de mégis egyedül, saját kísérő és edző nélkül utazott, kevés figyelmet és törődést kapott, ami nem könnyítette ott meg a dolgát a másfél hét alatt. Edzője, Szabolcsi János skype-on tartotta vele a kapcsolatot, és készítette fel őt az egyes fordulókra.

Dóri a 9 fordulós versenyen végül hosszan kijátszott partikban 4 pontot szerzett, és a 81 fős mezőnyben az 55. helyen végzett. Bár ez picit talán elmarad a várakozásoktól, reményektől, fél-egy pont maradt a partikban, jókedvűen és élményekkel gazdagon tért haza, mi pedig méltán lehetünk büszkék rá.