Jump to Navigation

Sakkhíradó V. évf. 15. szám - Budapesti amatőr egyéni diákolimpia döntő

2017. február 12.

Február 10-11-én rendezték a budapesti diákolimpia egyéni amatőr pótdöntőjét és döntőjét. Pénteken Kiss-Antos Boti betegség, Csikós Csabi koncert miatt kénytelen volt kihagyni a versenyt, így viszont két lauderesünk, Bíró Dani és Bognár Léna fantasztikus, 100%-os lauderes teljesítményt nyújtva (5/5, illetve 7/7 ponttal) csatlakoztak kerületi győzteseinkhez a másnapi döntőbe.

A szombat sajnos rosszul indult, két legerősebb és egyértelműen éremesélyes sakkozónk, Balogh Flóra és Horányi Panni betegség miatt otthon maradtak, így tíz lauderes vágott neki a küzdelmeknek az országos döntőt érő 1-5. helyek megszerzéséért. Sakkozóink várakozáson felül, remekül megállták a helyüket, egyedül Radó Peti fogott ki igen rossz napot, és játszott sajnos mélyen a valós tudása alatt. Volt még egy nagyon csalódott leányunk, Bognár Léna, aki élete első versenyén egy feszültségekkel teli utolsó partiban sajnos nem hívott bírót az ellenfele (feltehetően nem szándékos, de a fair playtől messze álló) szabálytalankodása után, és így a már-már kiharcolt harmadik hely helyett a hetedikbe volt kénytelen beletörődni. A betegségek és e sajnálatos eset ellenére is a fél csapat kiharcolta az országos döntőben való indulás jogát!