Jump to Navigation

Sakkhíradó IV. évf. 13. szám - Háziverseny és diákolimpiai-válogató

2016. január 18.

Január 17-én vasárnap, délelőtti és délutáni versennyel, négy csoportban (de végül korcsoportonként külön értékelve) összesen 46 lauderes részvételével zajlott az idei sakk háziverseny, mely egyben diákolimpiai válogató verseny is volt a kisebb, népes korcsoportokban. Komoly küzdelmek és kimondottan magas színvonal jellemezte a partikat, aminek eredményeképpen igen sok szoros végeredmény született, s mindeközben rendkívül sportszerűen és a tét ellenére a játék örömét sem feledve sakkoztak laudereseink.

Eredmények:

I. korcsoportos lányok
elsősök:
1. Kánai Lilla
2. Simon Blanka Noémi
3. Török Maya
másodikosok
1. Bakos Kata (100%-os eredménnyel)
2. Bende Lili
3. Bakonyi Kira

I. korcsoportos fiúk
elsősök:

1. Biró Dániel
2. Radó Péter
3. Diószegi Bence
4. Biczók Nándor
5. Dalos Áron
6. Szántó Barnabás
7. Dunne Conor
8. Szántó Dénes

második-harmadikosok
1. Dobák Bálint
2. Haraszti Sámuel
3. Kiss-Antos Botond
4. Szabó Dániel
5. Kovács Benjámin
6. Kánai Csaba
7. Hegyesi Miklós
8. Ladányi Benjámin
9. Orvos Barnabás

II. korcsoportos lányok
1. Csikós Gabriella
2. Koltai Anna
3. Kárpáti Eszter
4. Dudás Flóra
5. Stadler Anna
6. Szimeiszter Lilla
 
II. korcsoportos fiúk
1. Radó Dávid
2. Horváth-Borsiczky Dániel
3. Király Dániel
4. Beer Bence Huba
5. Kabai Jakab
6. Hidvégi Alfréd
 
III. korcsoportos lányok
1. Dán Anna
2. Kárpáti Sára
3. Bognár Sára
 
III. korcsoportos fiúk (nagy küzdelemben, azonos pontszámmal)
1. Csikós Csaba
2. Kánai Bende
3. Haraszti Benjámin
 
IV. korcsoportos lányok (szintén mindannyian azonos pontszámot elérve)
1. Horányi Panni
2. Balogh Flóra
3. Ruszkai Szonja

IV. korcsoportos fiúk
1. Wallis János
2. Fischer Balázs


Széljegyzetként mindenképpen itt kell állnia annak a ténynek, hogy két korosztályos kiválóságunk, Koltai Dóra és Varga Boldizsár a Szabó László Kiemelt Tehetséggondozó Csoport foglalkozásán vettek részt, így a háziversenyből sajnos most kimaradtak.






by Dr. Radut.