Jump to Navigation

British Council Partneriskola

2014. május 15.

British Council Partneriskola Program, Kiválóság az angol nyelv oktatásában 2014


A British Council az Egyesült Királyság nemzetközi oktatási és kulturális szervezete. A világ 110 országában szervez brit kulturális és oktatási programokat, angol nyelvi továbbképzéseket és tanfolyamokat és évente több millió nyelvtanuló tesz nálunk nemzetközileg elfogadott IELTS és Cambridge nyelvvizsgát.  

2014-ben a British Council Magyarországon elindította „Kiválóság az angol nyelv oktatásában”  partneriskola programját, melyben 2014 decemberéig 11 iskola vesz részt. A program célja az angol nyelv tanításával és tanulásával kapcsolatos szakmai fejlődés támogatása az iskolákban.

A program keretében iskolánkban az alábbi tevékenységeket valósítjuk meg 2014 decemberéig:

  • Angol nyelvvel/ brit kultúrával kapcsolatos eseményt szervezünk.
  • Két nyelvtanárunk részt vesz a British Council valamely tanártovábbképző programján.
  • Tájékoztatót tartunk szülőknek/diákoknak továbbtanulási lehetőségekről.

A program során a British Council az alábbi lehetőségeket biztosítja iskolánknak:

  • Kedvezményes szintfelmérés és angol nyelvtanulási lehetőség diákjainknak IELTS és Cambridge próbavizsgák diákjainknak
  • Módszertani továbbképzések angol nyelvtanárainknak
  • Iskolai angol versenyekhez szakmai támogatás és kisebb nyeremények
     
by Dr. Radut.